ZAPRASZAMY na koncert KWARTETU GALICYJSKIEGO | 3 grudnia 2023 roku | 16:00


  • Wtorek 28 listopada 2023
  • facebook share twitter share
ZAPRASZAMY na koncert KWARTETU GALICYJSKIEGO | 3 grudnia 2023 roku | 16:00

KWARTET GALICYJSKI z koncertem w Czarnolesie już w najbliższą niedzielę — 3 grudnia 2023 roku o godzie 1600.
Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, podczas którego artystki, wykorzystując klasyczne instrumentarium smyczkowe, przeniosą słuchaczy w muzyczne światy klasycznych kompozycji a także w brzmieniowe rejony inspirowane motywami ludowymi. 

W salonie muzycznym we dworze wystąpią: 
Joanna Kiełbasa — I skrzypce
Martyna Bulzak — II skrzypce
Ewa Borcz — altówka
Gabriela Lipień — wiolonczela

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Muzeum.

Na uczestników koncertu po występie będzie czekał słodki poczęstunek i aromatyczna kawa. 

Kwartet Galicyjski powstał w 2013 roku w Nowym Sączu. Tworzą go absolwentki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Instrumentalistki wykonują muzykę klasyczną, rozrywkową, a w szczególności autorską twórczość altowiolistki zespołu - Ewy Borcz - inspirowaną ludowością. Od 2018 roku Kwartet Galicyjski ukierunkował swoje działania na rzecz syntezy folkloru i muzyki poważnej. Wtedy też zespół wydał swoją debiutancką płytę pt."Folkomania" złożoną z kompozycji opartych na najpiękniejszych melodiach ludowych Małopolski, przedstawionych w nowoczesnej formie.

Uprzejmie informujemy, że w dniu koncertu, w związku z organizacją wydarzenia, będzie nieczynna wystawa stała we dworze. Do dyspozycji zwiedzających będzie wystawa prezentowana w kaplicy dworskiej oraz zabytkowy park. 

Serdecznie zapraszamy! 


Podczas wydarzenia będą wykonywane, udostępniane i przetwarzane zdjęcia oraz filmy.
 

Witryna muzeumkochanowski.pl używa ciasteczek. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez serwer www i przechowywane przez oprogramowanie komputera przeglądarki. Kiedy przeglądarka ponownie połączy się ze stroną, witryna rozpoznaje rodzaj urządzenia, z którego łączy się użytkownik. Parametry pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwerowi, który je utworzył. Ciasteczka ułatwiają więc korzystanie z wcześniej odwiedzonych witryn. Zbieramy również dane dotyczące odwiedzin naszej witryny. Są one w pełni anonimowe i pomagają nam dostosować naszą stroną do Twoich potrzeb.
Rozumiem