Konserwacja i adaptacja zabytkowej oficyny dworskiej wchodzącej w skład zespołu dworsko–parkowego


Projekt - Konserwacja i adaptacja zabytkowej oficyny dworskiej wchodzącej w skład zespołu dworsko–parkowego

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie realizuje projekt: "Konserwacja i adaptacja zabytkowej oficyny dworskiej wchodzącej w skład zespołu dworsko-parkowego Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie.

Założeniem konserwacji i rewitalizacji jest przywrócenie formy zewnętrznej budynku oficyny do stanu z połowy XIX wieku. Budynek ten został zbudowany w pierwszej połowie XIX wieku z wykorzystaniem materiałów rozbiórkowych z dawnego dworu następców rodziny Kochanowskich. Remonty tego zabytku architektury drewnianej miały miejsce przy budowie obecnego pałacu (lata 80. XIX wieku), przed i po II wojnie światowej i w latach 60. i 80. XX wieku. Nie przywróciły one jednak ostatecznie charakteru budynku.

Pliki do pobrania

Broszura informacyjna
Witryna muzeumkochanowski.pl używa ciasteczek. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez serwer www i przechowywane przez oprogramowanie komputera przeglądarki. Kiedy przeglądarka ponownie połączy się ze stroną, witryna rozpoznaje rodzaj urządzenia, z którego łączy się użytkownik. Parametry pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwerowi, który je utworzył. Ciasteczka ułatwiają więc korzystanie z wcześniej odwiedzonych witryn. Zbieramy również dane dotyczące odwiedzin naszej witryny. Są one w pełni anonimowe i pomagają nam dostosować naszą stroną do Twoich potrzeb.
Rozumiem