Wernisaż wystawy fotografii | Agnieszka Korfanty | 09.11.2023 godz. 16:30


  • Piątek 3 listopada 2023
  • facebook share twitter share
Wernisaż wystawy fotografii | Agnieszka Korfanty  | 09.11.2023  godz. 16:30

ILUMINACJE – jak wiele znaczeń kryje się w tym tajemniczym słowie? Oświetlać, rozjaśniać, ozdabiać, a może zachwycać. Wystawa fotografii „Iluminacje” jest dla mnie poszukiwaniem odpowiedzi, intuicyjną drogą w kierunku odnalezienia światła. Fotografie martwej natury to zapis moich artystycznych działań. To kreacja obrazów światłem, cieniem i barwą przy zastosowaniu eksperymentalnego aparatu fotograficznego Haruhisa Camera. Unikatowa technika obrazowania oraz moja wrażliwość przyczyniły się do powstania eterycznych, finezyjnych ujęć po dramatyczne w kolorystyce obrazy.

AGNIESZKA KORFANTY
Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie. Dyplomowana pracowniczka służb społecznych, instruktorka terapii zajęciowej, ilustratorka książek, koordynatorka projektów społeczno-kulturalnych, artystka zajmująca się eksperymentalną techniką obrazowania nazwaną „nowym piktorializmem”. Fotografka posługująca się hybrydowym aparatem fotograficznym Haruhisa Camera, zaprojektowanym przez japońskiego fotografa Mistrza Haruhisa Terasaki. Finalistka konkursu „Przemiany” zorganizowanego przez Polkomtel S.A. w związku z wystawą dzieł Pabla Picassa w Muzeum Narodowym w Warszawie w 2002 roku. Laureatka w amerykańskim plebiscycie „Pinnacle Book Achievement” na najlepsze ilustracje w kategorii książki dziecięcej do publikacji „Mama, Won’t You Play With Me?” autorstwa Meg Walsh. Jako terapeutka zajęciowa koordynowała warsztaty artystyczne w Projekcie „LUBInclusiON –działania profilaktyczne i usamodzielniające w środowisku lokalnym” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014–2020 oraz przeprowadziła cykl spotkań w Projekcie „Połączeni NIEwykluczeni – seniorzy dla Ukrainy” przy Zespole Ośrodków Wsparcia w Lublinie. W 2023 roku Agnieszka Korfanty otrzymała stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Lublin, a jej projekt „odkryj SŁAWIN fotopiktorialny” znalazł się w gronie siedemnastu utytułowanych projektów stypendialnych w Lublinie. Rezultatem projektu było sfotografowanie obiektów architektonicznych lubelskiej dzielnicy Sławin przy użyciu eksperymentalnego aparatu Haruhisa Camera. Wernisaż wystawy „odkryj SŁAWIN fotopiktorialny” zainaugurował 15. Europejski Festiwal Smaku w Lublinie.

Wystawy:
• 2023 – „Iluminacje”. Wystawa fotografii w Domu Kuncewiczów Oddział Muzeum Nadwiślańskie
w Kazimierzu Dolnym.
• 2023 – „Mysterious Illuminations”. Wystawa fotografii w Saynatsalo Town Hall Cafe
w Finlandii.
• 2023 – „Iluminacje”. Wystawa fotografii w Restauracji Qulturalna w Lublinie.
• 2023 – „odkryj SŁAWIN fotopiktorialny”. Wystawa fotografii w projekcie stypendialnym,
inaugurująca 15. Europejski Festiwal Smaku w Lublinie.
• 2023 – „odkryj SŁAWIN fotopiktorialny”. Wystawa fotografii w projekcie stypendialnym
w Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym.
• 2022 – „Słowa kandyzowane”. Wystawa ilustracji książkowych Dom Kultury LSM w Lublinie
 

► Miejsce wernisażu: GALERIA OFICYNA
► Godzina: 16:30 

Po wernisażu zapraszamy do Dworu na koncert Anny Serafińskiej CHOPIN TRIO. 

Galeria

Witryna muzeumkochanowski.pl używa ciasteczek. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez serwer www i przechowywane przez oprogramowanie komputera przeglądarki. Kiedy przeglądarka ponownie połączy się ze stroną, witryna rozpoznaje rodzaj urządzenia, z którego łączy się użytkownik. Parametry pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwerowi, który je utworzył. Ciasteczka ułatwiają więc korzystanie z wcześniej odwiedzonych witryn. Zbieramy również dane dotyczące odwiedzin naszej witryny. Są one w pełni anonimowe i pomagają nam dostosować naszą stroną do Twoich potrzeb.
Rozumiem