Koncert | Anna SERAFIŃSKA CHOPIN Trio | 9.11.2023 godz. 17:00


  • Środa 18 października 2023
  • facebook share twitter share
Koncert | Anna SERAFIŃSKA CHOPIN Trio | 9.11.2023 godz. 17:00

Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie zaprasza na koncert Anny Serafińskiej z repertuarem jazzowych interpretacji utworów Fryderyka Chopina. Wydarzenie wpisuje się w obchody Narodowego Święta Niepodległości, której 105. rocznicę odzyskania, celebrujemy w tym roku.

To wyjątkowy, kameralny projekt z niespotykanym instrumentarium. Klasyczne utwory Chopina splecione z jazzowymi motywami można usłyszeć w unikalnej aranżacji na głos, fortepian i perkusję. Annie Serafińskiej towarzyszą znakomici muzycy: Rafał Stępień – fortepian oraz Cezary Konrad – perkusja. Kompozycje takie jak „Grande Valse Brillante Es-dur”, „Mazurek C-dur op. 24 nr 2” czy pieśń „Życzenie”, nabierają w wykonaniu tego trio niespotykanej świeżości i oryginalnego brzmienia.

Anna Serafińska
Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2004 jako pierwsza w Polsce uzyskała stopień doktora w dziedzinie śpiewu rozrywkowego, aktualnie jest doktorem habilitowanym sztuk muzycznych. Adiunkt na wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie, od 2012 prodziekan tego wydziału. Laureatka m. in. I nagrody oraz nagrody publiczności na Shure Montreux Jazz Voice Competition 2004 oraz tytułu Lady Summertime w Hammenlinie. Zajmuje się wszystkimi odcieniami wokalistyki jazzowej i jej pokrewnymi – od standardów w ich klasycznym brzmieniu po współczesne formy muzyczne. Koncertowała już na każdym kontynencie. Oprócz stałych zajęć ze studentami, bierze udział w licznych warsztatach w kraju i zagranicą. Pracowała również jako konsultant wokalny telewizyjnych talentshow. W swoim dorobku ma już 6 albumów solowych.

Tutaj szerszy opis i fragmenty muzyki
https://jazzpress.pl/recenzja/anna-serafinska-chopin-trio

► Miejsce koncertu: salon muzyczny we dworze
► Bilety: 30 zł - do nabycia w kasie muzeum

Po koncercie, na uczestników będzie czekał podwieczorek.

Witryna muzeumkochanowski.pl używa ciasteczek. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez serwer www i przechowywane przez oprogramowanie komputera przeglądarki. Kiedy przeglądarka ponownie połączy się ze stroną, witryna rozpoznaje rodzaj urządzenia, z którego łączy się użytkownik. Parametry pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwerowi, który je utworzył. Ciasteczka ułatwiają więc korzystanie z wcześniej odwiedzonych witryn. Zbieramy również dane dotyczące odwiedzin naszej witryny. Są one w pełni anonimowe i pomagają nam dostosować naszą stroną do Twoich potrzeb.
Rozumiem