Hakapik
  • ISBN: 978-83-965195-2-8
  • Cena: 25 zł

Hakapik


Katarzyna Wiśniewska

Debiutancki zbiór 27. wierszy laureatki I Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "debiutJana" na debiutancki tomik poetycki Czarnolas 2022.

Celem organizowanego przez Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie konkursu "debiutJana" jest popularyzowanie poezji współczesnej, wspieranie twórców, którzy nie opublikowali dotąd własnej książki poetyckiej, propagowanie poezji ambitnej, trudnej, rozbudzenie zainteresowań twórczością poetycką, popularyzacja twórczości literackiej, rozpoznanie możliwości twórczego wykorzystywania języka polskiego.

Katarzyna Wiśniewska (vel Kate Prozac), ur. 15.07.1984 r. w Radomiu. Absolwentka etnologii i antropologii kulturowej na Uniwersytecie Łódzkim; w latach 2010-2016 dziennikarka radomskiego oddziału "Gazety Wyborczej"; od 2017 r. pracuje jako specjalistka ds. promocji i kontaktów z mediami w Miejskim Ośrodku Kultury "Amfiteatr" w Radomiu. Publikacje wierszy m.in. w "Akcencie", "Blizie", "Bluszczu", "Czasie Literatury" i w audycji II Programu Polksiego Radia "Wiersze z gazet i czasopism"; laureatka i finalistka kilkunastu ogólnopolskich konkursów poetyckich. Entuzjastka skandynawskiego metalu, folkloru i kryminału. Literaccy guru: Charles Bukowski, Marek Hłasko, Marcin Świetlicki, Boris Vian, Rolnad Topor. Prywatnie "towarzysko aspołeczna" i "selektywnie sympatyczna"; plaże i lasy ponad obcnowanie z ludźmi. Psy i koty - miłość bezwarunkowa. Od stycznia 2022 r. dumna i blada mama Adama.

Projekt okładki: Szymon Szymankiewicz

Redakcja: Paweł Podlipniak, Ireneusz Domański

Wydawca: Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie - 2023

Liczba stron: 40

Format: 16 x 23,5 x 0,3 cm

Oprawa miękka

Publikacja do nabycia w sklepiku muzealnym w siedzibie Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Istnieje także możliwość zamówienia książki przesyłką pocztową. Zainteresowanych prosimy o kontakt na adres: sekretariat@muzeumkochanowski.pl


Witryna muzeumkochanowski.pl używa ciasteczek. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez serwer www i przechowywane przez oprogramowanie komputera przeglądarki. Kiedy przeglądarka ponownie połączy się ze stroną, witryna rozpoznaje rodzaj urządzenia, z którego łączy się użytkownik. Parametry pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwerowi, który je utworzył. Ciasteczka ułatwiają więc korzystanie z wcześniej odwiedzonych witryn. Zbieramy również dane dotyczące odwiedzin naszej witryny. Są one w pełni anonimowe i pomagają nam dostosować naszą stroną do Twoich potrzeb.
Rozumiem