Poznaliśmy Laureatów Konkursu Poetyckiego „debiutJana” na debiutancki tomik poetycki Czarnolas 2024 | Komunikat jury


  • Czwartek 6 czerwca 2024
  • facebook share twitter share
Poznaliśmy Laureatów Konkursu Poetyckiego „debiutJana” na debiutancki tomik poetycki Czarnolas 2024 | Komunikat jury

Komunikat

Na wirtualnym posiedzeniu 27 maja — 6 czerwca 2024 r. zebrało się Jury III Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „debiutJana” na debiutancki tomik poetycki Czarnolas 2024 w składzie: Karol Maliszewski, Jacek Dehnel, Radosław Kobierski, Ireneusz Domański i Paweł Podlipniak (sekretarz jury).

Na konkurs do 6 maja br. nadesłano 208 zestawów z siedmiu krajów po 15 wierszy (3120). z Polski, Czech, Malty, Wielkiej Brytanii, USA, Niemiec, Słowacji, Austrii, Belgii, Bośni i Hercegowiny.

Po preselekcji dokonanej przez sekretarza jury Pawła Podlipniaka jury do finałowego czytania otrzymało 12 zestawów opatrzonych godłami: MinaLoy, przemijania;trwania, Peregrinea, LAS, bonanza, Miramoona, zrąbka snu, horror vacui, Łapacz łez, Kaplica, oświetlone_zamknięte, Sok z brzozy.

Po dyskusji Jury postanowiło:
Nie przyznawać I nagrody.

II nagrodę w postaci publikacji arkusza poetyckiego i 2000 zł przyznać zestawowi opatrzonemu godłem Peregrinea, pod którym ukrył się Piotr Łopuski z Siedlec.
III nagrodę – 1000 zł Elżbiecie Sali-Hołubowicz z Krakowa za zestaw wierszy opatrzony godłem LAS

Przyznać 3 wyróżnienia po 500 zł zestawom opatrzonym godłami:
Mina Loy – autorka: Natalia Roguz z Łodzi
kaplica – autorka: Amelia Pudzianowska z Radomia­
bonanza – autorka: Ewelina Cis z Warszawy

 

Witryna muzeumkochanowski.pl używa ciasteczek. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez serwer www i przechowywane przez oprogramowanie komputera przeglądarki. Kiedy przeglądarka ponownie połączy się ze stroną, witryna rozpoznaje rodzaj urządzenia, z którego łączy się użytkownik. Parametry pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwerowi, który je utworzył. Ciasteczka ułatwiają więc korzystanie z wcześniej odwiedzonych witryn. Zbieramy również dane dotyczące odwiedzin naszej witryny. Są one w pełni anonimowe i pomagają nam dostosować naszą stroną do Twoich potrzeb.
Rozumiem