Piknik Rodzinny OwocoGranie w ostatnią niedzielę września 29.09.2024 r.


  • Piątek 6 września 2024
  • facebook share twitter share
Piknik Rodzinny OwocoGranie w ostatnią niedzielę września 29.09.2024 r.

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji Pikniku Rodzinnego OwocoGranie, który odbędzie się w scenerii czarnoleskiego parku w niedzielę 29 września.

W programie:
godz. 14:00 – 17:00KAPELA ZDZISŁAWA KWAPIŃSKIEGO - potańcówka

Kapela Zdzisława Kwapińskiego została założona już w latach ’80-tych. Trzonem zespołu zawsze był jej lider – Pan Zdzisław. Przez wszystkie lata działalności współpracowało z nim wielu utalentowanych muzyków. Zespół regularnie występuje na cyklicznych imprezach poświęconych kulturze polskiej wsi, biesiadach folklorystycznych festiwalach czy na uroczystościach okolicznościowych.

godz. 17:00KAROLINA CICHA I SPÓŁKA – koncert

Karolina Cicha jest wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów i multiinstrumentalistką zafascynowaną tradycyjną muzyką mniejszości północno-wschodniej Polski. Jej płyty „TANY” oraz „SAD” były nominowane do Fryderyka w kategorii Muzyka Korzeni. Cicha ze swą muzyką odwiedziła kilkadziesiąt festiwali w Europie, Azji i Ameryce. W 2015 roku znalazła się w oficjalnej selekcji na WOMEX - największym festiwalu World Music na świecie. Wraz ze SPÓŁKĄ zdobyła GRAND PRIX i Nagrodę Publiczności na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja".
Spółka - to zespół muzyków specjalizujących się w grze na różnorodnych instrumentach etnicznych. Aranżacje zespołu oscylują na styku tradycji i współczesności. Obecny kierunek poszukiwań zespołu to etniczny groove, rytm, energia oraz melodyjność, która pozwala zachować prawdę emocji i metafizyki. Zespół Cicha & Spółka zaistniał w 2013 roku zgarniając Grand Prix festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. W swoim obecnym kształcie w Spółce grają: Patrycja Betley (etniczne instrumenty perkusyjne), Karolina Matuszkiewicz (etniczne instrumenty smyczkowe) i Mateusz Szemraj (etniczne instrumenty strunowe). Reżyserią dźwięku zespołu zajmuje się Andrzej Kijanowski.

Swoje stoiska rozstawią wytwórcy rzemiosła artystycznego i użytkowego.

Będzie też okazja, aby posmakować regionalnych, tradycyjnych potraw oraz zapoznać się z mazowieckimi produktami tradycyjnymi.
Na uczestników będzie czekało miłe kulinarne przywitanie - placki z jabłkami.

Zapraszamy do Czarnolasu!

Bilety wstępu | Normalny: 20 zł | Ulgowy: 15 zł

Informujemy, że podczas wydarzenia będą wykonywane, przetwarzane i upubliczniane filmy i zdjęcia.

 

Witryna muzeumkochanowski.pl używa ciasteczek. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez serwer www i przechowywane przez oprogramowanie komputera przeglądarki. Kiedy przeglądarka ponownie połączy się ze stroną, witryna rozpoznaje rodzaj urządzenia, z którego łączy się użytkownik. Parametry pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwerowi, który je utworzył. Ciasteczka ułatwiają więc korzystanie z wcześniej odwiedzonych witryn. Zbieramy również dane dotyczące odwiedzin naszej witryny. Są one w pełni anonimowe i pomagają nam dostosować naszą stroną do Twoich potrzeb.
Rozumiem