Koncert noworoczny


  • Wtorek 10 stycznia 2023
  • facebook share twitter share
Koncert noworoczny

Noworoczny koncert w wykonaniu Chóru Filharmonicznego przy Radomskiej Orkiestrze Kameralnej 
pod dyrekcją Marii Wrzesińskiej.

Radomski Chór Filharmoniczny powstały przy Radomskiej Orkiestrze Kameralnej zapoczątkował działanie w marcu 2014 roku, następnie w niedziele palmową 13 kwietnia 2014 w radomskim Kościele Ewangelicko Augsburskim odbył się historyczny debiut koncertowy chóru pod dyrekcją chórmistrz Marii Wrzesińskiej.

Inicjatorką założenia Chóru Filharmonicznego przy Radomskiej Orkiestrze Kameralnej była Monika Świostek, znakomita radomska sopranistka oraz pedagog Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu. Prace nad przygotowaniem koncepcji działalności artystycznej i składu osobowego, zostały powierzone Marii Wrzesińskiej. Chór w założeniu powinien składać się z trzydziestu członków wykonawców, liczy natomiast aż czterdziestu wykonawców 'pasionatów', którzy pragną swym zaangażowaniem partycypować w planach powstania Radomskiej Filharmonii.

 

Organizatorzy:
Ireneusz Domański - Dyrektor Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie
Tomasz Adamiec - Wójt Gminy Policzna

Witryna muzeumkochanowski.pl używa ciasteczek. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez serwer www i przechowywane przez oprogramowanie komputera przeglądarki. Kiedy przeglądarka ponownie połączy się ze stroną, witryna rozpoznaje rodzaj urządzenia, z którego łączy się użytkownik. Parametry pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwerowi, który je utworzył. Ciasteczka ułatwiają więc korzystanie z wcześniej odwiedzonych witryn. Zbieramy również dane dotyczące odwiedzin naszej witryny. Są one w pełni anonimowe i pomagają nam dostosować naszą stroną do Twoich potrzeb.
Rozumiem