III Mały Festiwal Poezji w Imieniny Pana Jana | 23 czerwca | godz. 12:00


  • Wtorek 11 czerwca 2024
  • facebook share twitter share
III Mały Festiwal Poezji w Imieniny Pana Jana | 23 czerwca | godz. 12:00

Podczas festiwalu miłośnicy poezji będą mieć niecodzienną okazję do poznania twórczości laureatów konkursu na debiut poetycki, okazję do bezpośrednich spotkań i inspirujących rozmów. W tym roku już po raz III rozstrzygnięty zostanie Ogólnopolski Konkurs Poetycki „debiutJana” na debiutancki tomik poetycki Czarnolas 2024.

W klimaty romantycznej poezji i tradycji ludowej wprowadzi widzów Magda Howorska w spektaklu muzycznym „SOBÓTKA - noc Świętojańska - noc Kupały”. Tancerze i muzycy z Zespołu Tańca Ludowego Poligrodzianie przypomną nam XIX-wieczne zwyczaje sobótkowe. Po tradycyjnym obrzędzie sobótkowym w przestrzeni parku wybrzmi koncert z kompozycjami do słów Jana Kochanowskiego „Pieśń świętojańska o Sobótce”. W projekcie wezmą udział muzycy jazzowi oraz kapela ludowa, najważniejsze jednak będzie słowo Kochanowskiego. Całość dopełnią wizualizacje oraz światło. Muzyka podkreśli magię i organiczność tej wyjątkowej nocy.
Dodatkowo: wernisaż wystawy "Czarnolas na starych fotografiach", STREFA SZTUKI DLA DZIECI, slam poetycki oraz "Mikrofon dla wszystkich" - czytanie poezji.

Miejsce wydarzenia: Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie
Termin: niedziela, 23 czerwca 2024 r.
Godzina: 12:00
Cena biletu: 15 zł / 20 zł - do nabycia w kasie Muzeum oraz na stronie internetowej: Bilety

Witryna muzeumkochanowski.pl używa ciasteczek. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez serwer www i przechowywane przez oprogramowanie komputera przeglądarki. Kiedy przeglądarka ponownie połączy się ze stroną, witryna rozpoznaje rodzaj urządzenia, z którego łączy się użytkownik. Parametry pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwerowi, który je utworzył. Ciasteczka ułatwiają więc korzystanie z wcześniej odwiedzonych witryn. Zbieramy również dane dotyczące odwiedzin naszej witryny. Są one w pełni anonimowe i pomagają nam dostosować naszą stroną do Twoich potrzeb.
Rozumiem